POLSKO SZWAJCARSKI PROJEKT Z ZAKRESU EDUKACJI OBYWATELSKIEJ - MODUŁ 1B

POLSKO SZWAJCARSKI PROJEKT Z ZAKRESU EDUKACJI OBYWATELSKIEJ - MODUŁ 1B

13-14 grudnia 2011r., Hebdów gościł grupę „B”, czyli reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, którzy przybyli na dwudniowe warsztaty w ramach inicjatywy „Współpraca młodzieży polskiej i szwajcarskiej w celu wypracowania optymalnego modelu aktywizacji młodego pokolenia do udziału w życiu publicznym”.

Projekt realizowany przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

W pierwszym dniu warsztatów uczestnicy wzięli udział w debacie oksfordzkiej, podczas której dyskutowano, czy państwo obywatelskie jest państwem tolerancyjnym. Uczestnicy wysłuchali również prezentacji Pani Anny Pawlikowskiej – Wójcickiej – wizytator Kuratorium światy w Krakowie.
Drugi dzień został poświęcony pracy nad konstytucją. Uczestnicy przygotowali również swoje autorskie projekty z zakresu edukacji obywatelskiej, o interesującej tematyce:
- Szkoła Porozumienia;
- W trosce o suwerenność;
- Komisja do spraw uczniów i nauczycieli;
- Gadu gadu.
Po opiniach eksperckich oraz rekomendacjach, uczestnicy będą rozwijali swoje pomysły, które docelowo zostaną spisane w publikacji w ramach projektu.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

*Twoje imię (nick):
*Treść komentarza:
Token

Wszelkie prawa zastrzeżone

Top Solutions    

Darmowe rozliczenie PIT możliwe jest dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki.