WAKACJE Z PIRATAMI - relacja z wyjazdu

WAKACJE Z PIRATAMI - relacja z wyjazdu W dniach od 24 lipca do 4 sierpnia miał miejsce doroczny wakacyjny wyjazd dzieci objętych programem Plus na start, organizowany przez naszą fundację.

W tym roku miejscem wypoczynku było Ustronie Morskie. Uczestnikami było czterdzieścioro dzieci, z czego trzydzieścioro trzech z Fundacji Oświatowej, a siedmioro ze współpracującej z nami fundacji TDJ z Katowic.

Kadrę stanowili: kl. Przemysław Suchy SP - kierownik, wychowawcy: Anna Dimter, Karol Darłak oraz Tomasz Mońka, a także animatorzy: Ewelina Obyrtał, Sylwia Dąbrowska, Elżbieta Dąbrowska, Magdalena Stachowicz i Wojciech Marchewka, absolwenci i uczniowie pijarskiego LO w Krakowie.   

Wyjazd upłynął pod nazwą „Wakacje z piratami". Uczestnicy zostali wprowadzeni w piracką przygodę już na początku wyjazdu, poprzez ślubowanie, kodeks pirata i ustalenie nowego nazewnictwa: kierownik to kapitan, wychowawcy to bosmani, animatorzy funkcjonowali jako pokładowi, a dzieci jako piraci. Każdego dnia dzieci mogły zdobyć jakąś sprawność, nagradzaną koralikami, które zebrane razem utworzyły bransoletkę pirata.   Ośrodek „Węgielek", gdzie mieszkaliśmy, położony jest nad samym Bałtykiem. Stąd tylko krok dzielił nas od plaży, dokąd często chodziliśmy. Kąpiel w morzu, rzeźby z piasku, plażowanie, to tradycyjne atrakcje tego miejsca. Podczas tych dni odwiedziliśmy Kołobrzeg, a w nim latarnię morską, Pomnik Zaślubin z Morzem, przeżyliśmy „Piracką przygodę" w Reducie Solnej i zobaczyliśmy Kościół Mariacki. Innego dnia wiele emocji wzbudziła gra terenowa, przygotowana przez naszych animatorów i kleryka Tomka. W tej grze jedno z dzieci zostało uprowadzone przez okrutną piracką wiedźmę, a zadaniem uczestników było uwolnienie zakładnika i odnalezienie ukrytego skarbu. Wieczory spędzaliśmy bardzo różnorodnie, w zależności od tematyki dnia. Wśród nich był wieczorek integracyjny, ognisko, turniej szermierczy, wieczór filmowy oraz czuwanie modlitewne. W jednym z wieczorów podziwialiśmy zdolności naszych podopiecznych w pirackim „Mam talent". Program kolonijny zwieńczyliśmy finałem pożegnalnym, połączonym z pirackim chrztem na plaży, puszczaniem lampionów oraz rozdaniem nagród.

Szybko upłynęły te intensywne dni. Pozostajemy z nadzieją zobaczenia się za rok na „Wakacjach z ..." oraz z Plusem na start.

autor: kl. Przemysław Suchy SP   

 

FOTORELACJA Z WYJAZDU - kliknij ->

 

 

 


Komentarze

Dodaj swój komentarz

*Twoje imię (nick):
*Treść komentarza:
Token

Wszelkie prawa zastrzeżone

Top Solutions    

Darmowe rozliczenie PIT możliwe jest dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki.