Świętowaliśmy 15-lecie działalności Fundacji

Świętowaliśmy 15-lecie działalności Fundacji Więc chodź pomaluj mój świat, na żółto i na niebiesko... a właściwie na różowo!  Tą jakże optymistyczną piosenką w wykonaniu dzieci i wolontariuszy zakończył się koncert jubileuszowy Fundacji Oświatowej im. ks. Stanisława Konarskiego. Zacznijmy jednak od początku...

25 lutego w Auli Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie Fundacja Oświatowa świętowała 15-lecie działalności. Zaproszeni goście, a wśród nich: przedstawiciele Województwa Małopolskiego, Miasta Krakowa, Dzielnicy III, mediów, duchowieństwa, dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół Pijarskich oraz innych placówek, z którymi współpracuje fundacja, wolontariusze, podopieczni fundacji wraz z rodzinami oraz wszystkie pozostałe osoby, bliżej bądź dalej związane z naszą organizacją wzięły udział w wyjątkowym koncercie „Wehikuł Czasu".

Z racji zbliżającego się „Tłustego czwartku" świętowanie rozpoczęło się od konkursu na najlepszego krakowskiego pączka. Jury składające się z przedstawicieli władz fundacji, wolontariatu, podopiecznych, którymi opiekuje się fundacja oraz rodzinnych domów dziecka, na czele z Przewodniczącym Jury, Panem Bogusławem Kośmiderem - Przewodniczącym Rady Miasta Krakowa smakowało, oceniało i ogłosiło, że miano „Krakowskiego Pączka 2014" przypada Cukierni Antoni Adamek. Z kolei publiczność wyróżniła pączki z cukierni „Czarodziej". Goście mogli również oglądnąć wystawę fotograficzną opowiadającą o fundacji. Po zajadaniu pączków, czyli poznaniu walorów smakowych jubileuszu, przyszedł czas na poznanie walorów artystycznych.

Koncert „Wehikuł czasu" przeprowadził nas przez 15-lat działalności fundacji. Zgromadzeni goście mogli dowiedzieć się więcej o realizowanych projektach: Plusie na Start, Feriach w mieście, Spotkaniach dla osób starszych, Pomocy Polakom na Wschodzie, Projekcie polsko - szwajcarskim, czy organizowanych przez fundację wydarzeniach kulturalnych i sportowych, a także oglądnąć przezabawny filmik z udziałem Pana Krzysztofa Globisza pt. „Jak pozbyć się1%", czy poznać ciekawostki „historyczne" z przymrużeniem oka. I tak dzięki naszym wspaniałym konferansjerom, Monice Zasadzie i Janie Nowakowi, dowiedzieliśmy się, że w 1998 roku Etiopczyk Haile Gebrselassie ustanowił rekord świata w biegu na 5 km wynikiem 12 minut 39 sekund i przypomnieliśmy sobie, że w 2012 roku reprezentacja Polski w piłce nożnej spadła w rankingu FIFA niczym Felix Baumgartner, który skoczył z stratosfery 39km w dół. Ciekawostki ze świata i z życia naszej „fundacyjnej rodziny" uświetniły występy muzyczne Kaliny Halamy oraz Przemka Więzika, którzy w wyjątkowy sposób przenosili nas w czasie do przebojów z ostatnich 15 lat. Warto również zaznaczyć, że koncert miał wyjątkową oprawę multimedialną, którą stworzył niezastąpiony reżyser Dariusz Janiczak. Koncert był też idealną okazją do uhonorowania osób wspierających działania fundacji.

Przygotowanie i realizacja koncertu nie byłaby możliwa bez naszych wolontariuszy, którzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania.

25 lutego z pewnością zapisze się w historii Fundacji Oświatowej, jako dzień wyjątkowy, wzruszający i pełen nadziei. Za nami 15 wyjątkowych lat - wierzymy, że udało nam się pomóc wielu ludziom, ale również zdajemy sobie sprawę, że jeszcze wielu potrzebuje naszej pomocy. Dziękujemy wolontariuszom, którzy są siłą napędową Fundacji, wszystkim nagrodzonym i oraz tym, którzy dodawali nam otuchy i nadziei, że się uda. Dziękujemy również naszym podopiecznym, którzy wzmacniają nas swoją radością. I swoim uśmiechem i miłym słowem udowadniają, że jesteśmy potrzebni.   
Mamy nadzieję, że jubileusz, choć jest pewnego rodzaju podsumowaniem, to będzie przede wszystkim siłą napędową do kolejnych działań i projektów, którymi z radością pochwalimy się przy następnej „okrągłej" rocznicy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjeć -> KLIKNIJ


Komentarze

Dodaj swój komentarz

*Twoje imię (nick):
*Treść komentarza:
Token

Wszelkie prawa zastrzeżone

Top Solutions    

Darmowe rozliczenie PIT możliwe jest dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki.