Projekt „Seniorzy XXI wieku” w trakcie realizacji

Projekt „Seniorzy XXI wieku”  w trakcie realizacji

„Seniorzy XXI wieku” to projekt organizowany przez naszą Fundację, współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej  w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Projekt ten  jest organizowany dla osób powyżej 60 roku życia mieszkających na terenie  Dzielnicy Prądnik Czerwony oraz w dzielnicach z nią sąsiadujących. Celem projektu jest zwiększenie dostępu seniorów do edukacji pozaformalnej poprzez organizację bezpłatnych, różnorodnych zajęć, w terminie 25.09.- 30.12.2014. 

Wszystkich seniorów zapraszamy na wykład dotyczący zdrowego odżywiania się, który odbędzie się w najbliższą środę 29.10. o godz. 17.30 w budynku Liceum Pijarów. Udział w wykładzie jest bezpłatny.


Od 25 września ruszyły zajęcia z nordic walkingu, grupa 13 pań wyposażonych w profesjonalne kijki pod czujnym okiem naszego instruktora p. Wojtka w poniedziałki i czwartki rusza na wędrówki po okolicznych parkach i skwerach. Panie nie tylko poznają prawidłowe techniki chodzenia ale również poznają nowe miejsca w okolicy praz nawiązują znajomości.
Z kolei 6 października ruszyły zajęcia komputerowe na dwóch poziomach zaawansowania. Grupa dla początkujących od kilku tygodni zaczyna poznawać tajniki komputera oraz Internetu. Grupa średniozaawansowana zaś po przypomnieniu sobie kilku podstawowych kwestii ruszyła do przodu w nowe zakątki komputerowego świata. Początki jak zawsze były trudne, ale dzięki ciężkiej pracy naszych seniorów, wsparciu prowadzącego zajęcia pana Piotra oraz nieocenionych wolontariuszy zajęcia nabierają nowych barw i kolorów.
Podobny koloryt mają warsztaty fotograficzne oraz plastyka z elementami decoupage’u. Pani Halinka,  która prowadzi zajęcia plastyczne uczy nie tylko zastosowania decoupag’u na różnych materiałach, ale również ciekawych technik plastycznych. Na warsztatach fotograficznych prowadzonych przez Pana Jana seniorzy mogą poznać tajniki swojego aparatu fotograficznego a także zdobyć warsztat potrzebny do robienia pięknych zdjęć.
Nie mniej interesujące są prowadzone przez Panią Edytę lekcje języka angielskiego. Seniorzy uczą się na nich m.in. wymowy, pisowni oraz gramatyki. Wszystko to po to aby móc porozumieć się w tym języku z przypadkowo spotkaną osobą na ulicy, wnukiem bądź nie mieć oporów z zadaniem pytania podczas wyjazdu zagranicę.
Od zeszłego tygodnia ruszyły również wykłady o zdrowym i aktywnym stylu życia, finansach oraz wolontariacie i pracy społecznej na które zapraszamy w środy o godzinie 17.30 do Liceum Zakonu Pijarów na Akacjową 5, aż do 27.11.2014 roku.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

*Twoje imię (nick):
*Treść komentarza:
Token

Wszelkie prawa zastrzeżone

Top Solutions    

Darmowe rozliczenie PIT możliwe jest dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki.