Ferie w mieście z Fundacją Oświatową – czyli pomysł na aktywną półkolonię. RELACJA

Ferie w mieście z Fundacją Oświatową – czyli pomysł na aktywną półkolonię. RELACJA W dniach 23-27 lutego br. nasza Fundacja zorganizowała Ferie w mieście – półkolonię dla uczniów szkół podstawowych zamieszkujących w  Dzielnicy III, a w szczególności na obszarze Parafii: Najświętszego Imienia Maryi oraz Parafii Matki Bożej Ostrobramskiej.
Podczas tych pięciu dni na dzieci czekało wiele atrakcji...

W poniedziałek dzieci stworzyły regulamin, w którym nie zapomniały o tym, że należy słuchać wychowawców i … siebie nawzajem, a przede wszystkim należy być uśmiechniętym. Zwłaszcza tę ostatnią zasadę wzięły sobie mocno do serca. Następnie uczestnicy Ferii uczestniczyli w zabawach integracyjnych, zajęciach tanecznych, plastycznych oraz sportowych, zdominowanych na życzenie dzieci (nawet dziewczynek) przez… piłkę nożną.
Wtorek, dzięki pięknej pogodzie, wykorzystaliśmy na zabawy na placu zabaw oraz odwiedziliśmy Plastusia, który gościł na deskach Nowohuckiego Centrum Kultury, w przedstawieniu „Plastusiowy pamiętnik”. A na zakończenie dnia dzieci odśpiewały nieco spóźnione urodzinowe „Sto lat” dla animatorki Patrycji.  
W środę dzieci poznały kinową historię „Spongebob – na suchym lądzie”, a następnie szalały w Krainie Zabaw Dziecięcych „Anikino”. Oczywiście w tych szaleństwach dzielnie towarzyszyli im animatorzy.
Kolejny dzień Ferii – czwartek rozpoczął się już przed godziną 9, kiedy to dzieci wyruszyły zwiedzać jednostkę wojskową w Krakowie – Balicach. Pomimo niezbyt sprzyjającej aury, wielu uczestników było zafascynowanych wizytą w „prawdziwym kokpicie pilotów”.
W piątek, czyli w ostatni dzień naszej zimowej zabawy dzieci wzięły udział w zajęciach robotyki prowadzonych przez firmę Kreatech. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem zbudowanego własnoręcznie krokodyla, który „gryzie palca”, czy pojazdu sterowanego. Według dzieci warsztaty trwały zdecydowanie za krótko. Jednak jak to na Feriach w  mieście nie było nawet chwilki na nudę. Tuż po zakończeniu zajęć konstruktorskich Animatorzy przygotowali kolejną niespodziankę, tym razem baśniowo – bajkową grę terenową, podczas której dzieci rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki i wykonywały różne zadania.
Na zakończenie każdy uczestnik oraz Animator otrzymał dyplom oraz upominek za aktywne uczestnictwo w Feriach w mieście. I tak z uśmiechem na buzi i pytaniem: „Czy w wakacje też coś TAKIEGO będzie?” dzieci pożegnały naszą fundację.


Warto zaznaczyć, że nad naszymi Podopiecznymi czuwała kadra, pani Ela, pan Karol i kleryk Tomek, wspierana przez ojca Rafała SP i brata Bartka SP oraz duże grono Animatorów – wolontariuszy naszej Fundacji.  Zarówno wychowawcom, jak i wolontariuszom z całego serca dziękujemy za przygotowania i realizację półkolonii. Kolejny raz udowodniliście, że bez Waszej pomocy działania Fundacji nie mogłyby być tak skuteczne.


W imieniu dzieci, jak i Zarządu Fundacji chcielibyśmy także serdecznie podziękować instytucjom i firmom, bez których nie zorganizowalibyśmy tak ciekawej oferty zajęć dla dzieci i to w dodatku zupełnie bezpłatnej. Swoje podziękowania kierujemy szczególnie do Spółdzielni Mieszkaniowej „Ugorek” oraz ATU Logistic SP. z o.o., a także do Cukiernii „Blecharzy”, która każdego dnia dostarczała pyszne drożdżówki i pączki dla naszych Podopiecznych.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

*Twoje imię (nick):
*Treść komentarza:
Token

Wszelkie prawa zastrzeżone

Top Solutions    

Darmowe rozliczenie PIT możliwe jest dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki.