Seniorzy XXI wieku II edycja - zajęcia i wycieczki trwają

Seniorzy XXI wieku II edycja - zajęcia i wycieczki trwają

20 maja rozpoczęły się zajęcia organizowane przez naszą Fundację w ramach projektu „Seniorzy XXI wieku- edycja II”.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją.

 

 

 

 

 

 

 

Jako pierwsze ruszyły zajęcia sportowe: nordic walking ( realizowane w Parku Lotników oraz w Parku Jordana) oraz zajęcia ruchowe na siłowni (realizowane w siłowni R&K przy Alei Mickiewicza 5). Zajęcia te cieszą się bardzo dużą popularnością wśród seniorów.  Ruch stał się ważną częścią życia uczestników tych zajęć co bardzo Nas cieszy. Niewątpliwie jest to zasługa trenera- Wojciecha Kubli, który posiada bardzo dużą wiedzę, potrafi ją przekazać i ponadto umie i chce rozmawiać z uczestnikami zajęć nie tylko o sporcie. Poza zajęciami sportowymi rozpoczęły się również zajęcia z języka angielskiego  i komputerowe realizowane na poziomie podstawowym oraz średniozaawansowanym, a także zajęcia z języka niemieckiego na poziomie podstawowym. Pierwsze zajęcia komputerowe dla wielu seniorów były stresujące, ale dzięki pomocy prowadzącego – Piotra Brody oraz Naszych niezastąpionych wolontariuszy stały się one, mamy nadzieję dla wszystkich uczestników, ciekawą przygodą i wyzwaniem, z którym dadzą sobie radę. Zajęcia językowe prowadzone przez Edytę Ptasińską oraz Wiolę Kicę cieszyły się od momentu rekrutacji bardzo dużym zainteresowaniem , teraz już po ich rozpoczęciu widać, że seniorzy są usatysfakcjonowani. Przed seniorami dużo pracy, ponieważ nauczycielki są wymagające i nie dają taryfy ulgowej.
Za nami również pierwsza wycieczka do Niepołomic i Hebdowa. 9 czerwca uczestnicy mieli możliwość zwiedzania Zamku Królewskiego oraz Kościoła pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników (udostępnionych specjalnie dla naszych seniorów) w Niepołomicach. Następnym punktem wycieczki był przepyszny obiad w restauracji w Hotelu św. Norberta w Hebdowie oraz zwiedzanie Centrum Wiara i Kultura (www.wiaraikultura.pl). Historię i wystawy klasztorne przybliżył w znamienity sposób Pijar, o. Eugeniusz Grzywacz, dyrektor Centrum. Po deserze seniorzy z uśmiechami na twarzach udali się w drogę powrotną do Krakowa. Wkrótce kolejne wycieczki w ramach projektu.
To co Nas jako organizatorów niezwykle cieszy to fakt, że w tej edycji projektu w zajęciach uczestniczą seniorzy z całego Krakowa oraz powiatów z nim sąsiadujących co sprawia, że coraz większa rzesza osób 60+ ma szansę na aktywność i poznanie naszej Fundacji.

 

Projekt "Seniorzy XXI wieku - edycja II" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014 - 2020.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

*Twoje imię (nick):
*Treść komentarza:
Token

Wszelkie prawa zastrzeżone

Top Solutions    

Darmowe rozliczenie PIT możliwe jest dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki.