Relacja z Wakacji z Indiana Jones

Relacja z Wakacji z Indiana Jones

W dniach 29.06. - 6.07., w miejscowości Cisiec w okolicach Żywca Podopieczni programu "Plus na Start" oraz zaproszone dzieci wzięły udział w "Wakacjach z Indiana Jones". Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wyjazdu.

 

RELACJA Z WAKACJI Z INDIANA JONES
Cisiec, 29.06.-06.07.2015r.


Poniedziałek
Z samego rana wyruszyliśmy na naszą wspólną przygodę do Ciśca. Podczas podróży staraliśmy się nieco lepiej poznać, wspolnie bawiliśmy się w gry słowne i śpiewaliśmy. Po przyjeździe w ośrodku czekało już na nas ciepłe powitanie ze strony gospodarzy oraz pyszny obiad. Aby odpocząć wyruszyliśmy na wspólny spacer po okolicy i podziwialiśmy uroki sielankowego krajobrazu, po powrocie rozegraliśmy mecz, na który wszyscy tęsknie czekali. Wieczorem w ramach zwieńczenia zajęć integracyjnych wspólnie stworzyliśmy regulamin oraz próbowaliśmy ustalić, co jest najważniejsze podczas wakacyjnego wypoczynku, stąd zebraliśmy prawie 60 punktów. Ostatnim zadaniem tego dnia było przygotowanie herbów każdego pokoju. Wszystkie grupy wykazały się ogromną kreatywnością i talentem plastycznym. Zmęczeni, wróciliśmy do pokoi, zastanawiając się, jakie przygody czekają na nas następnego dnia.

Wtorek
Drugiego dnia po wspólnej modlitwie i śniadaniu wyruszyliśmy na wycieczkę. Zwiedzaliśmy okoliczne forty i z ogromnym zainteresowaniem słuchaliśmy przewodnika, który opowiedział o ich przeznaczeniu i historii. Pogoda od samego rana nam dopisała, jednak długi spacer okazał się być nieco męczący i co pewne, wzmógł apetyt. Po obiedzie i odpoczynku uczyliśmy się kodować różne hasła, wyznaczać kierunki przy użyciu kompasu, bawiliśmy się w grę terenową, która zaprowadziła nas do skarbu. Nikt z nas nie chciał rezygnować z zabawy na świeżym powietrzu, stąd reszta zajęć odbyła poza ośrodkiem. Każdy z nas ozdobił Dziennik Indiany Jonesa i torbę podróżnika, do której będziemy zbierać wszystkie nasze skarby

Środa
Trzeci dzień naszej wspólnej przygody rozpoczęliśmy od rozgrzewki i modlitwy na świeżym powietrzu. Niestety musieliśmy pożegnać jedną z naszych animatorek, stąd przygotowywaliśmy dla niej laurki i drobne pamiątki. Po śniadaniu wyruszyliśmy szukać skarbu w Węgierskiej Górce, dzielnie pokonując trudne szlaki i rozwiązując przy tym zagadki. Zmęczeni, jednocześnie zadowoleni wróciliśy do ośrodka na obiad. Kolejnym wyczekiwanym przez wszystkich punktem programu była wielka baloniada. Kolorowe balony z wodą zdecydowanie wywołały uśmiech na każdej buzi. Przed kolacją nauczyliśmy się dwóch tańców i choć kroki często nam się myliły, każdą pomyłkę obracaliśmy w żart. Zwieńczeniem całego dnia było wspólne oglądanie filmu. Senni wróciliśmy do pokoi, zastanawiając się, co czeka następnego dnia.

Czwartek
Czwarty dzień naszej przygody z Indiana Jones był dla wszystkich bardzo ekscytujący i zarazem wyczerpujący. Po śniadaniu odwiedziliśmy mini ZOO w Żywcu, gdzie największym zainteresowaniem cieszył się niczego nieświadomy mlody daniel. Podczas wycieczki podziwialiśmy żywiecki krajobraz. W ten upalny dzień cudowną atrakcją okazał się Aquapark. Wszyscy bawili się doskonale, mimo że początkowo niektórzy obawiali się kąpieli. Bardzo zmęczeni wróciliśmy do ośrodka na obiadokolację i odpoczynek, potrzebny wszystkim a przede wszystkim najmłodszym uczestnikom. Taki dzień był zdecydowanie wart szczególnego upamiętnienia, dlatego każdy stworzył malunek, przedstawiający wszystko to, co było dla nas najciekawszym przeżyciem. Wspólna modlitwa zwieńczyła nasze zmagania i była zapowiedzią długo wyczekiwanego odpoczynku.

Piątek
Dzisiejszy dzień okazał się być dla wszystkich bardzo ciekawy.Po śniadaniu pojechaliśmy pod Górę Żar, skąd kolejką wyjechaliśmy na jej szczyt. Podziwialiśmy malownicze widoki, sztuczny zalew, równie dużym zainteresowaniem cieszyły się liczne paralotnie. Słodką niespodzianką w ten upalny dzień były lody, którymi delektowaliśmy się na Górze Żar. Kolejnym punktem programu był prawie godzinny rejs statkiem. Poznaliśmy krótką historię i główne walory okolicy, zaś cały rejs umilały nam góralskie melodie. Zadowoleni, jednocześnie zmęczeni wróciliśmy do ośrodka. Na koniec obejrzeliy wspólnie bajkę- "Strażnicy marzeń". Po kąpieli z ulgą odetchnęliśmy we własnych łóżkach, zmęczeni po całodniowej wyprawie.

Sobota
Cały sobotni, upalny dzień spędziliśmy w ośrodku. Tematem przewodnim programu były bajki misyjne z krajów całego świata. Zadaniem każdej grupy było opracowanie jednej z opowieści z wykorzystaniem oryginalnych rekwizytów zwiezionych z krajów misyjnych na całym świecie. Wszyscy wykazali się kreatywnością, poczuciem humoru, umiejętnością głębszej interpretacji tekstu, co ciekawsze- niektórzy odkryli w sobie talent aktorski. W ramach zajęć plastycznych nauczyliśmy się robić kapelusz Indiana Jones. Wspólnie rozwijaliśmy umiejętność odnalezienia się w grupie, odkrywania nowych sposobów na wyrażenie samego siebie. Wieczorem przyszła pora na zabawy ruchowe. Każdy znalazł coś dla siebie - chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej, dziewczęta siatkówki, poza tym znaleźli się również zwolennicy tenisa. Niektórzy nieco bardziej zmęczeni zdecydowali się na układanie klocków lub huśtawki. Dzień zakończył pogodny muzyczny akcent.

Niedziela
Siódmy dzień naszej wspólnej przygodny z Indiana Jones rozpoczęliśmy od Mszy Świętej. Proboszcz parafi bardzo chętnie opowiedział nam o dziejach kościoła. Po obiedzie odbyła się wielka baloniada. Niektórzy próbowali swoich sił w strzelaniu z łuku, natomiast pozostali zdecydowali się na zabawy ruchowe. Po kolacji miało miejsce uroczyste podsumowanie całego wyjazdu, nagrodzenie wszystkich uczestników "Wakacji z Indiana Jones" oraz wyróżnienie osób szczególnie uzdolnionych, aktywnych, zaangażowanych 2 realizację programu. Wieczór upłynął nam spokojnie. Wszystkich pochłonęło pakowanie walizek i przygotowywanie do wyjazdu.

Poniedziałek
Po śniadaniu oraz pożegnaniu z przemiłymi gospodarzami ośrodka, pełni wrażeń i wspaniałych wspomnień wyruszyliśmy w drogę powrotną do Krakowa. Okazało się, że poza rodzicami czekała na nas również niespodzianka: paczki z wyprawką szkolną. Z takimi prezentami z pewnością przyjemniej będzie wracać do szkoły. Ale póki co są jeszcze wakacje i warto, a nawet trzeba nalezycie je wykorzystać. Miłego odpoczynku!


Komentarze

Dodaj swój komentarz

*Twoje imię (nick):
*Treść komentarza:
Token

Wszelkie prawa zastrzeżone

Top Solutions    

Darmowe rozliczenie PIT możliwe jest dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki.