Seniorzy XXI wieku II edycja - podsumowanie wycieczek

Seniorzy XXI wieku II edycja - podsumowanie wycieczek 2 lipca zakończyły się wycieczki organizowane przez Fundację w ramach projektu Seniorzy XXI wieku – edycja II. Oprócz opisanej już na naszej stronie wycieczki do Niepołomic odbyły się również  trzy inne wyjazdy.

18 czerwca odbyła się wycieczka do Doliny Kościeliskiej oraz Zakopanego. W trakcie tej wycieczki najważniejsza  była pogoda, która akurat tego dnia była idealna – nie było gorąco ani nie padało- czyli warunki do pieszej wędrówki były idealne. Droga Doliną Kościeliską rozpoczęła się w Kirach a zakończyła się na Hali Ornak. W trakcie wędrówki  seniorzy mieli możliwość podziwiania pięknych widoków, delektowania się pięknem przyrody oraz zawierania nowych znajomości.  Każdy szedł w swoim tempie nikt nie był poganiany co sprawiło, że każdy na swój własny sposób mogli delektować  się otoczeniem i towarzystwem innych osób. Po trudach wędrówki przyszedł czas na odpoczynek i zasłużony obiad. W Schronisku  na Hali Ornak uczestnicy wycieczki zjedli przepyszny obiad a na deser posilili się tradycyjną szarlotką. Droga powrotna była już dużo łatwiejsza , ponieważ w połowie trasy na seniorów czekały dorożki. Droga dorożkami była dla wszystkich niezwykle ekscytująca. Następnie cała grupa udała się do Zakopanego , gdzie seniorzy na Krupówkach mogli wyposażyć się w oscypki, kierpce i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Misiem.


23 czerwca z kolei odbyła się wycieczka do źródeł termalnych w Bukovina Hotel Spa. Seniorzy mogli zażyć kąpieli w basenach wewnętrznych i zewnętrznych, skorzystać z  jacuzzi  oraz wielu innych atrakcji oferowanych przez ten kurort. Wyczerpani kilkugodzinnymi kąpielami seniorzy udali się na wyśmienity obiad do Restauracji Szymkówka.


2 lipca odbyła się ostatnia wycieczka, tym razem do Żywca . Na początku seniorzy wyjechali na Górę  Żar, gdzie z kawą lub herbatą w ręku mogli podziwiać piękne widoki na Jezioro Międzybrodzkie i Jezioro Żywieckie, a także znajdujący się na szczycie zbiornik wodny elektrowni szczytowo-pompowej „Żar-Porąbka”.  Następnie seniorzy udali się na stare miasto w Żywcu i obiad do restauracji Stary Dwór gdzie mogli przy dobrym obiedzie nabrać sił przed kolejnymi wyzwaniami. Kolejną atrakcją był wizyta w Muzeum Browaru w Żywcu, po którym seniorów oprowadziła bardzo kompetentna przewodniczka. Po trudach zwiedzania wszyscy udali się na degustacje piwa.

Szkoda, że wycieczki już za nami. Z niecierpliwością oczekujemy na wyjścia kulturalne, które rozpoczną się już w październiku.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

*Twoje imię (nick):
*Treść komentarza:
Token

Wszelkie prawa zastrzeżone

Top Solutions    

Darmowe rozliczenie PIT możliwe jest dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki.