Ferie w Mieście 2016 - relacja

Ferie w Mieście 2016 - relacja Tegoroczne "Ferie w mieście" stały się, dla podopiecznych fundacji, wyprawą w krainy, gdzie istnienie smoków to nie tylko bajki dla najmłodszych.


 

 

Pierwszego dnia, po krótkim przedstawieniu wychowawców i animatorów, dzieciaki zostały podzielone na grupy, w których to tworzyły smocze regulaminy na zbliżający się tydzień. Przez kolejne dni miały okazję wyszaleć się w krainie zabaw dziecięcych, pouczyć się nieco historii grając w grę planszową "Kolejka", obejrzeć przedstawienie przygotowane przez Nowohuckie Centrum Kultury pod tytułem "Smoki" oraz powalczyć na kręgielni.

Ostatniego dnia została zaplanowana wycieczka do jednego z chińskich miasteczek, w której miała odbyć się smocza parada. Niestety, jak się później okazało, wszystkie smoki, które miały brać w niej udział, zbuntowały się. Dziewczęta i chłopcy zostali poproszeni o pomoc w znalezieniu i przekonaniu magicznych stworzeń do współpracy. Aby tego dokonać, musiały wykonać wiele zadań, przejść wiele stacji, aż w końcu pokonać wymagający tor przeszkód przygotowany przez naszych animatorów. Jak to w bajkach, bo właśnie nią stał się ten tydzień, smocza parada odbyła się, a po niej huczny bal karnawałowy. Zaś na jego końcu uroczyste wręczenie nagród dla naszych dzielnych bohaterów, bez których to wszystko nie mogłoby się odbyć.  


Realizacja interesującego i pełnego wrażeń programu Ferii w Mieście nie byłoby możliwe bez zaangażowania wychowawców oraz animatorów – uczniów naszego Zespołu Szkół Pijarskich w Krakowie, którzy spisali się na medal. O czym świadczyły przede wszystkim rozpromienione buźki uczestników.

Dziękujemy również sponsorom: Spółdzielni Mieszkaniowej "Ugorek" oraz Wydawnictwu Znak.

Autorka: Patrycja Mystek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Komentarze

Dodaj swój komentarz

*Twoje imię (nick):
*Treść komentarza:
Token

Wszelkie prawa zastrzeżone

Top Solutions    

Darmowe rozliczenie PIT możliwe jest dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki.