Świętujemy Dzień Dziecka, Witamy Wakacje

Świętujemy Dzień Dziecka, Witamy Wakacje

10 czerwca w Parku przy Liceum Pijarów w Krakowie władze przejęły dzieci, które wraz z Wolontariuszami oraz swoimi rodzinami świętowały Powitanie wakacji.

Uczestnicy festynu zostali podzieleni na zespoły, na czele których stanęli animatorzy. Imprezę rozpoczęła radosna modlitwa z o. Przemysławem Suchym. Każdy mógł również pomalować sobie buźkę, a także wziąć udział w zabawach integracyjnych z chustą animacyjną. Następnie dzieci oglądnęły krótkie przedstawienie, podczas którego przeniosły się do odległych czasów opisanych w powieści „W 80 dni dookoła świata”. Po spektaklu w wykonaniu utalentowanych licealistów uczestnicy mieli przystąpić do wykonania zadań przygotowanych w ramach 10 stacji. Na każdej stacji zespoły po prawidłowym wykonaniu polecenia dostawały jeden przedmiot – rekwizyt niezbędny do zabrania na wakacje.

Dzieci rozwiązywały zagadki, przygotowywały plakat, pokonywały tory przeszkód, ale przede wszystkim we wspaniałych nastrojach bawiły się i cieszyły z nadchodzących wakacji. I nawet nagła ulewa nie popsuła nikomu nastrojów. Bo przecież pizzę można zjeść „pod dachem”, a medale przyjemnie odbiera się na licealnej scenie.

Festyn był wspaniałym wydarzeniem, nie tylko ze względu na liczne uczestnictwo najmłodszych, ale także dzięki nieocenionej pracy wolontariuszy Fundacji, którzy opracowali i przeprowadzili zabawę dla dzieci.

 Jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku zorganizowanie kolejnego festynu będzie wielką przyjemnością dla gości, jak i dla gospodarzy imprezy.

Festyn był realizowany w ramach ogólnopolskiego programu „Ruch Rzeźbi Umysł, Serce i Ciało 2016”, koordynowanego przez Stowarzyszenie Parafiada we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki”.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

*Twoje imię (nick):
*Treść komentarza:
Token

Wszelkie prawa zastrzeżone

Top Solutions    

Darmowe rozliczenie PIT możliwe jest dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki.