Warsztaty grupy A i B - Szkoła częścią wspólnoty

Warsztaty grupy A i B - Szkoła częścią wspólnoty W dniu 24.10 2016 i 8.11.2016 roku w Hotelu Europejskim w Krakowie odbyły się pierwsze warsztaty grupy A i B w ramach projektu „Szkoła częścią wspólnoty”.

W warsztatach wzięli udział przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych. Z  każdej szkoły na spotkanie przyjechał nauczyciel oraz dwoje uczniów. Uczestnicy przydzieleni zostali do odpowiednich grup warsztatowych w których będą pracować do końca projektu.
Jedną z nich tworzyli nauczyciele, którzy pod okiem trenerki Joanny Czarnik debatowali nad problematyką edukacji obywatelskiej, kompetencji społecznych i obywatelskich oraz partycypacji w szkole. Rozważania tej grupy skupiały się zarówno no tam czym są te kategorie jak i również nad możliwościami ich obecności w szkole. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ każdy z uczestników ma inne doświadczenia oraz pracuje z uczniami różnymi metodami, dało to jednak możliwość przedyskutowania ze sobą tak ważnych z punktu widzenia demokratyzacji szkoły zagadnień oraz wymiany doświadczeń.
Uczniowie podzieleni zostali na dwie grupy ze względu na dużą liczebność. Pod okiem trenerek- Agnieszki Kałużny oraz Aleksandry Latochy omawiali takie same zagadnienia jak uczniowie skupiając się przy tym na perspektywie ucznia, jego możliwościach oraz narzędziach, dzięki którym może w szkole partycypować. Zajęcia prowadzone były w sposób twórczy i kreatywny tak by uczniowie mogli z jednej strony nabyć wiedzę, która im pozostanie oraz wyrazić to co myślą na dany temat .

Przerwa kawowa oraz obiadowa pozwoliły na regeneracje siły oraz wymianę myśli między uczestnikami co znacznie przyspieszyło proces integracji.
Mamy nadzieję, że kolejne warsztaty będą równie inspirujące i twórcze.


Dziękujemy trenerkom oraz uczestnikom za udział.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

*Twoje imię (nick):
*Treść komentarza:
Token

Wszelkie prawa zastrzeżone

Top Solutions    

Darmowe rozliczenie PIT możliwe jest dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki.