Mikołajki - Finał akcji Świąteczna Paczka

Mikołajki - Finał akcji Świąteczna Paczka 9 grudnia, Wolontariusze Fundacji Oświatowej mogli razem z dziećmi cieszyć się ze spotkania ze Świętym Mikołajem i finału akcji „Świąteczna Paczka”.
W tym roku poza Podopiecznymi programu „Plus na Start” w akcji brały również dzieci ze świetlicy TPD z Jaskrowej.

Od połowy listopada młodzież pijarskiego Gimnazjum i Liceum w Krakowie przygotowywała się do roli Pomocników Świętego Mikołaja. Uczniowie czekali na listy do Świętego Mikołaja, a następnie bardzo skutecznie pomagali mu spełniać dziecięce marzenia. Na liście życzeń chłopców zdecydowanie królowały karty Fifa, Lego i wyposażenie piłkarskie. Z kolei dziewczynki marzyły o konikach, koralikach, czy książkach. Zanim jednak Mikołaj dotarł do dzieci napotkał na spore problemy ze swoimi saniami i uczestnicy spotkania musieli pomóc w ich naprawie. By to zrobić wykonywali różne zadania: dopasowywali ślady zwierząt, zgadywali nazwy świątecznych przedmiotów, pokonywali tor przeszkód, poznawali świąteczne zapachy, a także dekorowali bombki i pierniki. Gdy udało im się już wykonać wszystkie zadania, chętnie zasiedli do poczęstunku przygotowanego przez młodzież. I właśnie wtedy nadszedł Mikołaj. Jak się okazało zanim rozdawał poszczególne prezenty, prosił dzieci o wykazanie się rozmaitymi zdolnościami, a także zadawał trudne pytania. Jednak mali uczestnicy bez problemu dali sobie radę i w końcu nadszedł upragniony czas obdarowywania. Uśmiechom i zachwytom nie było końca. Mikołaj nie zapomniał również o drobnych upominkach dla naszych wspaniałych Wolontariuszy, przecież bez ich inwencji twórczej i ogromnego zaangażowania nie byłoby tyle radości.
Mamy nadzieję, że również w przyszłym roku Święty Mikołaj nas nie zawiedzie i dotrze do nas ze swoimi wspaniałymi pomocnikami.
A tymczasem możemy dalej przygotowywać się do nadchodzącego Bożego Narodzenia…

 

 

 

 

 

 

 

 


Komentarze

Dodaj swój komentarz

*Twoje imię (nick):
*Treść komentarza:
Token

Wszelkie prawa zastrzeżone

Top Solutions    

Darmowe rozliczenie PIT możliwe jest dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki.