Plus na Start w Rdziostowie i na Wieczystej w Krakowie

Plus na Start w Rdziostowie i na Wieczystej w Krakowie W ramach programu "Plus na Start - dzieciom" nasza Fundacja pomaga w realizacji trzech projektów. Zapraszamy do zapoznania się z opisem działań realizowanych w Szkole Podstawowej w Rdziostowie oraz Centrum CALASANZ Wieczysta. Wkrótce również relacja ze Szkoły Podstawowej w Szlachtowej.

W ramach programu Plus na Start w Centrum Calazanz realizowany jest projekt "Z tańcem przez życie".

Rewia Taneczna FUKS, czyli zespół taneczny, działający w Centrum Kultury CALASANZ Wieczysta pod kierunkiem pani Barbary Wróbel ma za sobą już kilka publicznych występów.
Pierwszy występ odbył się 20 listopada. Tego dnia dzieci uświetniły program artystyczny przygotowany specjalnie z okazji Święta Opieki Św. Józefa Kalasancjusza czyli tzw. PATROCINUM. Kolejnym razem dzieci miały występ dla specjalnego gościa, ponieważ 9 grudnia do CK Calasanz – Wieczysta przybył św. Mikołaj i na ten dzień dzieci przygotowały specjalny, mikołajkowy taniec.
Największe wyzwanie „tańczące dzieci” czekało 21 stycznia. Tego dnia na swój występ dzieci zaprosiły swoje babcie i swoich dziadków z okazji ich święta. Licznie przybyli seniorzy byli zachwyceni występem swoich wnucząt. Dzieci przygotowały niespodziankę i po swoim występie zaprosili babcie i dziadków na scenę do wspólnej zabawy. Radości nie było w końca, w efekcie końcowym do tańczących na scenie dołączyli obecni rodzice. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem.

W I semestrze w Szkole Podstawowej w Rdziostowie, wiele się działo w ramach projektu "Obycie umila życie", dotowanego z programu "Plus na Start".

RELACJA PRZEKAZANA PRZEZ SP W RDZIOSTOWIE:
W ramach projektu "Obycie umila życie" odbywały się zajęcia plastyczne prowadzone przez p. Dorotę Leśniak a uczestniczyło w nich 15 uczniów. Podczas dwóch spotkań dzieci pod okiem pani Doroty wykonały piękne stroje i dekoracje, w których wystąpią mali aktorzy w spektaklu teatralnym pt. "Bądź sobą", który wystawiony zostanie podczas Dnia Rodziny, w maju br. Efektem warsztatów teatralnych są kolorowe słonie, przebrania skrzatów i ryb. Z niecierpliwością czekamy jak zaprezentują się na scenie.
Dobiegły końca także zajęcia dziennikarsko - literackie, które odbywały się w ramach projektu "Obycie umila życie". Uczestnicy zajęć, na uroczystym apelu podsumowującym pracę szkoły w 1. półroczu, przekazali Pani Dyrektor Urszuli Łabudzie jeden egzemplarz gazetki szkolnej pt. "Ale numer", który samodzielnie przygotowali.

Natomiast 7 lutego 2017 r., podczas ferii zimowych, grupa 14 uczniów, którzy uczestniczą w realizacji projektu pn. 'Obycie umila życie' udała się wraz z opiekunami - p. U. Łabuda, C. Pacholarz i M.Rak, na wycieczkę do Krakowa.  Wycieczka była pewnego rodzaju inauguracją zajęć teatralnych, które będą odbywały się w naszej szkole w drugim półroczu. W godzinach rannych wyruszyliśmy z Rdziostowa, by około południa stanąć na krakowskim rynku. Spacerkiem przeszliśmy na ulicę Krupniczą, gdzie znajduje się Restauracja Dynia, w której zjedliśmy obiad. Uczniowie samodzielnie składali zamówienia na wybrane dania i poznawali zasady kulturalnego zachowania się w restauracji. Po pysznym obiedzie i słodkim deserze udaliśmy się do Sukiennic, by zakupić pamiątki. Około godziny 16.30 przeszliśmy do Teatru Bagatela, odebraliśmy bilety i zajęliśmy nasze miejsca na teatralnej sali. Punktualnie o 16.00 rozpoczął się spektakl pt. Szalone nożyczki", który potrwał do godz. 18.00. Po nim wróciliśmy do Rdziostowa. Wyjazd obfitował w wiele wrażeń i na pewno dużo się nauczyliśmy.

Uczestnictwo w projektach jest możliwe dzięki naszej Fundacji Oświatowej im. ks. Stanisława Konarskiego, która finansuje wszystkie przedsięwzięcia w ramach programu "Plus na Start - dzieciom".


Komentarze

Dodaj swój komentarz

*Twoje imię (nick):
*Treść komentarza:
Token

Wszelkie prawa zastrzeżone

Top Solutions    

Darmowe rozliczenie PIT możliwe jest dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki.