PRZEKAŻ 1% - KRS 0000007646

PRZEKAŻ 1% - KRS 0000007646

Zachęcamy do przekazywania 1% na działalność realizowaną przez Fundację Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego.

KRS: 0000007646

 

 

 

 

 

1% DLA POTRZEBUJĄCYCH - KRS 0000007646

Na co Fundacja przeznacza środki pochodzące z 1%?
- pomoc dla utalentowanych dzieci z rodzin ubogich, wielodzietnych (wyjazdy wakacyjne,  zajęcia dodatkowe, wyprawka szkolna) w ramach programu „Plus na Start”;
- fundusz stypendialny dla uczniów naszego Liceum;
- wsparcie Grupy Wolontariatu Calasanz, do której należą uczniowie oraz absolwenci naszego Gimnazjum i Liceum (rozwój umiejętności młodych wolontariuszy, poprzez stwarzanie możliwości uczestniczenia  w bezpłatnych szkoleniach, czy wyjazdach).

Jak  przekazać 1% podatku na działania Fundacji?
1. W przypadku chęci wsparcia działań statutowych fundacji w formularzu PIT proszę jedynie wpisać nr KRS Fundacji: 0000007646.
2. Z kolei w sytuacji chęci wsparcia konkretnego działania fundacji, w formularzu PIT proszę wpisać nr KRS Fundacji: 0000007646, a w rubryce „cel szczegółowy” odpowiednio: Plus na Start / Fundusz stypendialny / Grupa wolontariatu.

Aby ułatwić rozliczenie z fiskusem na naszej stronie www już od 1 marca br. będzie możliwość skorzystania z programu PIT 2016, dzięki któremu w szybki sposób można wypełnić PIT, wspierając równocześnie naszą Fundację.

Mechanizm „1%” jest naszym prawem do wsparcia konkretnej, wybranej organizacji pożytku publicznego. Jeśli z tego prawa nie korzystamy to 1% naszego podatku trafia tam, gdzie miał trafić pierwotnie, a więc do Skarbu Państwa…  Jeśli nie dokonaliście Państwo wyboru lub do tej pory nie korzystaliście Państwo z przysługującego prawa to apelujemy by wesprzeć działalność naszej fundacji.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

*Twoje imię (nick):
*Treść komentarza:
Token

Wszelkie prawa zastrzeżone

Top Solutions    

Darmowe rozliczenie PIT możliwe jest dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki.