Szkoła częścią Wspólnoty - Państwowa Szkoła Muzyczna II st. w Krakowie

Szkoła częścią Wspólnoty - Państwowa Szkoła Muzyczna II st. w Krakowie Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. F. Chopina w Krakowie od 03.04.2017 roku rozpoczęła realizację projektu: „Festiwal muzycznej samorządności” przy wsparciu Fundacji w ramach projektu „Szkoła częścią wspólnoty”. Odpowiada on na problem braku kooperacji pomiędzy szkołami muzycznymi a co za tym idzie podejmowania wspólnych inicjatyw w zakresie artystycznym, edukacyjnym czy też społecznym.

Celem projektu jest stworzenie przyjaznej i twórczej przestrzeni do artystycznej współpracy uczniów szkół muzycznych Krakowa i regionu na rzecz wspólnot szkolnych i lokalnych. Z punktu widzenia uczniów ważnymi aspektami tego projektu jest aktywizacja samorządów uczniowskich oraz promocja młodych artystów i ich dorobków.
W ramach realizacji tego projektu uczniowie oraz nauczyciele zamierzają skupić się na 3 rodzajach działań:
1- organizacji warsztatów orkiestrowych dla uczniów szkół muzycznych z regionu;
2- organizacji koncertu podczas którego wystąpią uczniowie biorący udział w warsztatach wykonujący kompozycje młodych artystów (absolwentów szkół biorących udział w projekcie) wybrane przez profesjonalne jury; 
3- organizacji spotkania samorządów uczniowskich w celu opracowania strategii współpracy między szkołami w zakresie artystycznym, edukacyjnym oraz społecznym.
Wszystkie te działania są i będą podejmowane we współpracy z innymi szkołami muzycznymi i artystycznymi z regionu oraz partnerami społecznymi tj. organizacje pozarządowe czy jednostki samorządu terytorialnego. 


Osobom zaangażowanym w realizację projektu „Festiwal muzycznej samorządności” życzymy sukcesów.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

*Twoje imię (nick):
*Treść komentarza:
Token

Wszelkie prawa zastrzeżone

Top Solutions    

Darmowe rozliczenie PIT możliwe jest dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki.