Z Grupą Wolontariatu w Rdziostowie

Z Grupą Wolontariatu w Rdziostowie

8 maja wolontariusze Fundacji z klas drugich odwiedzili Szkołę Podstawową w Rdziostowie, z którą współpracujemy w ramach programu "Plus na Start - dzieciom".

Wolontariusze przygotowali grę w oparciu o krakowskie legendy.

Na początku wszystkie klasy rozgrzały się tańcem i dwóch kategoriach wiekowych rozpoczęły realizację zadań. W ich wykonaniu pomagali oczywiście dzielni Wolontariusze. Dzieci wykonywały 6 zadań: chodziły "Opłotkami przez ogródek", próbowały zmienić położenie koca, rozwiązywały "krakowską" krzyżówkę, układały rymowankę o Mieście Królów Polskich, rozwiązywały zagadkę matematyczną, układały napis „smok” z własnych ciał, tańczyły i śpiewały "Krakowiaczka".  Za poprawnie wykonane zadanie zespoły otrzymywały fragmenty legendy, które następnie składały w jedną całość.

Wyjazd możemy uznać za niezwykle udany. Dzieci chętnie brały udział w zaproponowanych zabawach. Było głośno i wesoło a to przecież najważniejsze. Grupa Wolontariatu stanęła na wysokości zadania (jak zwykle zresztą).

Koniecznie musimy również wspomnieć o bardzo miłym przyjęciu. Dziękujemy Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz Dzieciom za okazaną gościnę a także pamiątkowego słonecznika – symbol Szkoły oraz upominki, które otrzymaliśmy.

Fundacja współpracuje ze Szkołą w Rdziostowie w ramach programu "Plus na Start - dzieciom". Szkoła realizuje projekt „Obycie umila życie”, który obejmuje zajęcia dziennikarsko – literackie oraz plastyczne, a także teatralne, podczas których uczniowie przygotowują krótki spektakl teatralny pt. „Bądź sobą”.

Z wielką przyjemnością odwiedzimy Rdziostów ponownie i serdecznie zapraszamy Szkołę Podstawową w Rdziostowie do Krakowa.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

*Twoje imię (nick):
*Treść komentarza:
Token

Wszelkie prawa zastrzeżone

Top Solutions    

Darmowe rozliczenie PIT możliwe jest dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki.