W górę serca dla zwierzaków pod Tatrami - relacja

W górę serca dla zwierzaków pod Tatrami - relacja W Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Zakopanem w ramach projektu „W górę serca dla zwierzaków pod Tatrami” realizowanego  w ramach Fundacyjnego projektu „Szkoła częścią wspólnoty” w dniu 15.05.2017 r. goszczono młodszych kolegów z zakopiańskich szkół podstawowych, którzy przybyli na warsztaty.

Celem zajęć było to aby dzieci dowiedziały się jak właściwie opiekować się czworonożnymi przyjaciółmi tak, by zapewnić im prawidłowy rozwój. Zajęcia miały także na celu zwiększenie wiedzy na temat działalności organizacji prozwierzęcych, tj. Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt OTOZ Animals.
Warsztaty rozpoczęły się zajęciami integracyjnymi w grupach , które poprowadzone były przez wolontariuszy ZSHT, których zadaniem było wprowadzenie dzieci w temat przewodni. Uczniom i nauczycielom przyświecała idea edukacji rówieśniczej, czyli młodzi uczą młodszych. Podczas pracy w grupach piątoklasiści tworzyli plakaty związane z tematem naszego projektu. Efekty tej współpracy można obejrzeć na tablicy w auli szkolnej.
Następnie p. Grzegorz Rzucidło - weterynarz klinki TATRA VET przygotował wystąpienie na temat „Nowy domownik w domu” będące praktyczną „instrukcją obsługi” dla posiadaczy zwierzaków lub przyszłych właścicieli. Prelekcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci, które – jak się okazało - miały mnóstwo pytań do eksperta.
Podczas wystąpienia weterynarza w korytarzu oczekiwała, a raczej chłodziła się i poiła, niespodzianka: dwa psiaki rasy labrador z hodowli p. Bożeny Putlak. Zwierzęta prezentowały się przed publicznością niemalże jak podczas Międzynarodowych Wystaw Hodowców Psów, a ich właścicielka pochwaliła się również zdobytymi przez nie trofeami. W trakcie pokazu psich umiejętności uczestnikom warsztatów trudno było oderwać od nich wzrok, a ręce dzieci same wyciągały się do głaskania.
W trakcie przerwy śniadaniowej wyłonieni zostali zwycięzcy konkursu plastycznego pt. „Zwierzę - najlepszy przyjaciel człowieka” ogłoszonego przy zaproszeniu dla uczestników warsztatów.
 Ostatnim gościem warsztatów był Starszy Inspektor p. Włodzimierz Doroszkiewicz -  Koordynator OTOZ, który przyjechał do nas aż ze stolicy, aby opowiedzieć o pracy inspektorów oraz działaniach przez nich podejmowanych. Niektóre zdjęcia i relacje z interwencji były bardzo poruszające, ale wiedza o złym traktowaniu zwierząt jest niezbędna, aby można było nieść im pomoc, zmienić ich życie i lepiej traktować własnych pupili.
Na koniec warsztatów zwycięzcom konkursu zostały wręczone nagrody.
W dniu 26.05 zakończono też akcję badań profilaktycznych psów i kotów w klinice Tatra Vet. W trakcie całej realizacji projektu udało się przebadać łącznie 19 psów. 17 zwierzaków skorzystało z badania krwi w ramach „Akcji Geriatria” , natomiast 2 szczeniaki odbyły badanie kliniczne w ramach ” Przegląd młodego psa i kota”.
Realizację projektu uznać można za sukces, koncert, warsztaty, badania profilaktyczne dla zwierząt miały z jednej strony uwrażliwić ludzi na dobro zwierząt, a z drugiej strony pomóc zwierzętom w zachowaniu dobrej kondycji zdrowotnej co się udało.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Komentarze

Dodaj swój komentarz

*Twoje imię (nick):
*Treść komentarza:
Token

Wszelkie prawa zastrzeżone

Top Solutions    

Darmowe rozliczenie PIT możliwe jest dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki.