Konferencja podsumowująca projekt "Szkoła częścią Wspólnoty"

Konferencja podsumowująca projekt

24 października 2017 odbyła się konferencja podsumowująca projekt "Szkoła częścią wspólnoty". Uczestniczyły w niej szkoły biorące udział w projekcie (uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy) oraz zaproszeni goście m.in. Pani Mariola Drąg-Bylica z Małopolskiego Kuratorium Oświaty. Konferencja podzielona była na dwie części.

 

Podczas pierwszej z nich mieliśmy okazję m.in. wysłuchać dwóch referatów. dr hab. prof. APS Jarosław Michalski, podzielił się z uczestnikami swoimi przemyśleniami na temat szkoły i roli w niej uczniów i nauczycieli.  Z kolei mgr Agnieszka Święch z Fundacji Off school, opowiedziała uczestnikom o idei szkół kreatywnych. Tę część konferencji uświetnił koncert przygotowany przez uczniów z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Krakowie. W drugiej części konferencji odbyły się wystąpienia szkół, które realizowały własne projekty społeczne ( Zespół Szkół Hotelarsko- Turystycznych w Zakopanem, Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie, Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Krakowie, Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów w Krakowie oraz Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie). Podzieliły się one z pozostałymi uczestnikami konferencji tym co i w jaki sposób udało im się osiągnąć.

Konferencja ta pozwoliła na podsumowanie wszystkich działań podjętych w projekcie oraz stała się okazją do spotkania się osób i szkół między którymi wytworzyły się więzy i relacje potrzebne do dalszej współpracy.

Wszystkim przedstawicielom szkół biorącym udział w konferencji, zaproszonym gościom, prelegentom oraz wolontariuszom bardzo dziękujemy za przybycie i wspólne podsumowanie ostatniego roku naszych wspólnych działań.


Fot. o. Edward Kryściak SP

 

 

 

 

 


Komentarze

Dodaj swój komentarz

*Twoje imię (nick):
*Treść komentarza:
Token

Wszelkie prawa zastrzeżone

Top Solutions    

Darmowe rozliczenie PIT możliwe jest dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki.