WIZYTA ŚWIĘTEGO - FINAŁ AKCJI PACZKA MIKOŁAJA

WIZYTA ŚWIĘTEGO - FINAŁ AKCJI PACZKA MIKOŁAJA 8 grudnia br., Liceum Zakonu Pijarów zamieniło się w Wioskę Świętego Mikołaja. W tym roku w zabawie mikołajkowej organizowanej przez Fundację Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego, wzięło udział 50 dzieci z Krakowa, a także z małopolskich miejscowości: Rdziostów i Szlachtowa.

Zabawa była finałem akcji charytatywnej „Paczka Mikołaja”, w ramach której uczniowie Zespołu Szkół Zakonu Pijarów w Krakowie zostali pomocnikami Świętego Mikołaja i starali się  skutecznie spełniać życzenia zapisane w listach. Dziewczynki marzyły przede wszystkim o lalkach, kosmetykach, maskotkach, czy ledowych butach. Z kolei chłopcy postawili na akcesoria sportowe, czy gry. Mikołaj wraz z Aniołkami nie chciał jednak od razu przekazać podarunków. Dlaczego? Okazało się bowiem, że na świecie w różnych odległych zakątkach są niegrzeczne dzieci, które nabroiły i bez pomocy innych mogą dostać jedynie rózgę. Jedynym ratunkiem było dla nich wspólne wykonanie z przybyłymi gośćmi świątecznych zadań zleconych przez Mikołaja. W Hiszpanii dzieci układały elementy szopki, w Stanach Zjednoczonych goniły kurczako-indyka, w Brazylii uczyły się śpiewać pastorałki, w Australii ozdabiały bombki, w Kongo brały udział w wielkim turnieju wiedzy, a z kolei w Japonii zjadały świąteczne ciasto bez użycia rąk.
Oczywiście wszystkie dzieci wspaniale dały sobie radę i w końcu mógł nadejść Mikołaj oraz… wyczekiwane prezenty.
Zabawa, jak i akcja „Paczka Mikołaja” nie byłyby możliwe bez zaangażowanych, wspaniałych wolontariuszy, którzy jak zwykle nie zawiedli. Dziękujemy!
I oczywiście już dziś czekamy na kolejne odwiedziny Świętego…

Fotorelacja - kliknij->


Komentarze

Dodaj swój komentarz

*Twoje imię (nick):
*Treść komentarza:
Token

Wszelkie prawa zastrzeżone

Top Solutions    

Darmowe rozliczenie PIT możliwe jest dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki.