17 Parafiada Środowisk Pijarskich im. o. Józefa Jońca w Krakowie

17 Parafiada Środowisk Pijarskich im. o. Józefa Jońca w Krakowie

Od 27 do 30 kwietnia br.  miała miejsce 17 Parafiada Środowisk Pijarskich im. o. Józefa Jońca w Krakowie. 
Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Fundację Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego oraz Zespół Szkół Pijarskich 
im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie.  

W tegorocznej imprezie wzięło udział 175 osób; grupy z Bolszewa, Elbląga, Jeleniej Góry, Katowic, Poznania, Łowicza, pijarskich parafii pw. 
Najświętszego Imienia Maryi Matki Bożej Ostrobramskiej z Krakowa, krakowskiego gimnazjum oraz z Łapsz Niżnych, Rzeszowa oraz Warszawy. 

Całość wydarzenia rozpoczęła się od tzw. pogodnego wieczoru, który na celu miał integrację przybyłych do Krakowa parafiadowiczów. Przybyli na Parafiadę goście rywalizowali w wielu różnych zawodach sportowych  (m.in. piłce nożnej, piłce siatkowej, koszykówce) oraz konkursach wiedzy. 
Nie zabrakło łez radości, żalu z powodu porażek, uśmiechu z powodu wspaniałego współzawodnictwa.  Ponieważ, prawdziwy sportowiec wie, jakie wartości w życiu i sporcie są najważniejsze,  dlatego każdego dnia odbywała się wspólna Eucharystia Ostatniego dnia odbyła się uroczystość uhonorowania zwycięzców pucharami, medalami oraz nagrodami a także wręczenie medali dla najlepszych drużyn, 
które zwyciężyły w klasyfikacji ogólnej.

Wyniku klasyfikacji ogólnej:

I miejsce - Reprezentacja Szkół Pijarskich z Łowicza
II miejsce - Reprezentacja z Zespołu Szkół im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu
III miejsce – Reprezentacja Szkół Pijarskich z Elbląga

W tym miejscu chcielibyśmy bardzo podziękować zarówno wolontariuszom Fundacji, uczniom Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów oraz wszystkim osobom, które pomagały w organizacji tego przedsięwzięcia za waszą pracę, uśmiech i wsparcie.  Nasze wyrazy uznanie kierujemy również do darczyńców bez, których Parafiada w takim wymiarze nie mogłaby się obyć tzn. Społecznego Instytutu Wydawniczego Znak sp.z.o.o. oraz Domu Wydawniczego Rafael. 
 
 


Komentarze

Dodaj swój komentarz

*Twoje imię (nick):
*Treść komentarza:
Token

Wszelkie prawa zastrzeżone

Top Solutions    

Darmowe rozliczenie PIT możliwe jest dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki.