Mikołajki na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci - zwieńczeniem akcji Paczka od św. Mikołaja

Mikołajki na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci - zwieńczeniem akcji Paczka od św. Mikołaja

Od 19 listopada do 3 grudnia trwała w Fundacji zbiórka paczek dla podopiecznych Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci, którzy napisali listy do św. Mikołaja. Zostały one wręczone 8 grudnia podczas spotkania świątecznego na Kampusie Wielickim na którym obecni byli wolontariusze Fundacji wraz z Panią Beatą Nosek.  

 

15 listopada do Fundacji trafiło 39 listów napisanych przez podopiecznych Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci lub ich rodziców. Próśb było wiele bo potrzeby są ogromne od pampersów, chusteczek nawilżających, kaszek dla dzieci po upragnione zabawki, sprzęt do terapii czy chodziki. Na szczęście jak co roku mogliśmy liczyć na pomoc wielu osób :

- uczniów Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów i ich rodziców;

- nauczycieli Zespołu Szkół Zakonu Pijarów;

- duchownych Zespołu Szkół Zakonu Pijarów;

- pracowników i wolontariuszy Fundacji ;

- techników elektro radiologów i pielęgniarek pracujących na oddziale klinicznym kardiologii interwencyjnej Szpitala Uniwersyteckiego Jana Pawła II w Krakowie.

Dzięki nim udało Nam się zebrać wszystkie potrzebne rzeczy, a nawet przekazać osobny dar dla samego hospicjum.

To nie był jednak koniec akcji.  8 grudnia bowiem wolontariusze Fundacji pod opieką Beaty Nosek udali się do Kampusu Wielickiego na spotkanie świąteczne podopiecznych Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. Najpierw wzięli udział w części artystycznej wydarzenia przyglądając się występom teatralnym oraz muzycznym. Następnie do dzieci przyszedł św. Mikołaj, który rozdawał prezenty m.in. te przygotowane przez Fundację. Na twarzach zarówno podopiecznych hospicjum jak i ich rodzin widać było niezwykłą radość i wzruszenie. Niestety ze względów zdrowotnych nie wszystkie dzieci mogły uczestniczyć w spotkaniu, dlatego też św. Mikołaj wraz z prezentami uda się do ich domów w późniejszym terminie.

Po tych wydarzeniach wykazać się mogli wolontariusze Fundacji, którzy przygotowali moc atrakcji dla dzieci. Największą popularnością cieszyły się zwierzątka wykonane z balonów, malowane twarzy oraz malowanie pierniczków. Czasem jednak najważniejsza okazała się sama rozmowa czy to z dzieckiem czy z jego rodzicami, pogłaskanie kogoś po ręce czy po prostu zwykły uśmiech. Dla wolontariuszy były to niezwykle przejmujące chwilę, pokazujące, że czasem nie potrzeba naprawdę wiele aby pomóc drugiej osobie.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować w imieniu własnym oraz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci wszystkim darczyńcom za ich wielkie serce i dary, który Nam przekazali bo dzięki nim mogliśmy ofiarować choć trochę radości i wsparcia osobą chorym i ich rodzinom.

W sposób szczególny dziękujemy wolontariuszom (cudownej jedenastce), którzy w sobotę urządzili animację dla podopiecznych Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci ofiarowując nie tylko swoją pracę ale i serce.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

*Twoje imię (nick):
*Treść komentarza:
Token

Wszelkie prawa zastrzeżone

Top Solutions    

Darmowe rozliczenie PIT możliwe jest dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki.