Ferie w świecie legend 2019

Ferie w świecie legend 2019 W drugim tygodniu ferii zimowych (21-25.01) Fundacja zorganizowała „Ferie w świecie legend 2019” w Liceum Ogólnokształcącym Zakonu Pijarów (ul. Akacjowa 5). Wzięło w nich udział 45 dzieci w wieku od 7- 12 lat. Każdego dnia na dzieci czekali entuzjastycznie nastawieni wychowawcy, animatorzy i kierownik półkolonii, a także moc atrakcji.

Pierwszego dnia dzieci podzielone zostały na drużyny, każda z nich pod okiem wychowawców i animatorów wymyślała swoją nazwę i logo (oczywiście w tematyce legend), a także omawiała regulamin. Miały miejsce również zabawach integracyjne, których celem było wzajemne poznanie się i wkroczenie w świat legend. Zadanie to ułatwili animatorzy występujący w roli : króla, królowej i księżniczki, którzy przedstawili dzieciom tematykę ferii, a następnie zaprosili do udziału w grze pt. „Śladami legend krakowskich”. Każda z grup pod okiem wychowawców musiała zmierzyć się m.in. z misją przygotowania składników na tort dla króla, ćwiczyć tańce dworskie, zadbać o kondycje fizyczną przed turniejem rycerskim czy też dobrać legendy do odpowiednich miast w Polsce. Dzień zakończył się zajęciami sportowymi, plastycznymi oraz tańcami.
 
Drugiego dnia odbyła się wycieczka do Multikina na film „Asterix i Obelix – Tajemnica magicznego wywaru”. Po powrocie dzieci pod okiem animatorów miały za zadanie przygotować „Legendarny Wywar”. Aby go stworzyć skorzystać mogli m.in. z mleka, czekolady, owoców, bitej śmietany, jogurtu . Każdy z nich miał niepowtarzalny smak, którego oceny podjęli się wychowawcy oraz legendarny Panoramix w którego wcielił się jeden z animatorów wywołując olbrzymią radość wśród dzieci. 
 
Trzeci dzień minął uczestnikom w Kopalni Soli w Wieliczce. Dzieci uczestniczyły w wycieczce „Śladami legend”, poznając zarówno tajniki kopalni jak i legend, które jej dotyczą m.in. o św. Kindze. Był to dzień pełen wrażeń. Jednak po powrocie dzieci miały jeszcze siłę na udział w zajęciach sportowych i plastycznych. 
 
Czwartek rozpoczęliśmy od wizyty na Wawelu. Dzieci mogły przejść się po komnatach dawnych władców Krakowa oraz poznać historię tego niezwykłego miejsca. Oczywiście nie zabrakło również historii związanych z legendami krakowskim w tym tej o smoku Wawelskim. Ale to nie był koniec atrakcji tego dnia, ponieważ animatorzy przygotowali quiz dotyczący Wawelu i jego legend. Była to rywalizacja grupowa więc emocje sięgały zenitu. 
 
Ostatni dzień ferii również pełen był atrakcji. Rozpoczęliśmy go od gry terenowej „Uwięziona księżniczka”, podczas której grypy miały za zadanie odnaleźć księżniczkę rozwiązując zadania związane z różnymi atrakcjami Krakowa i jego historią np. Sukiennicami, Kościołem Mariackim czy też Uniwersytetem Jagiellońskim.  Następnie dzieci mogły skorzystać ze stoiska malowania twarzy, albo wziąć udział w zajęciach sportowych lub plastycznych. Po ich zakończeniu nastąpiło rozdanie nagród indywidualnych dla dzieci (medali, książek i słodyczy). Dzieci zareagowały na to niezwykle entuzjastycznie. Nie zapomnieliśmy również o niespodziankach dla animatorów oraz wychowawców. Dzień zakończył się zajęciami sportowymi oraz tańcami pijarskimi. 
 
Dziękujemy wszystkim uczestnikom ferii oraz ich rodzicom za chęć udziału w tym wydarzeniu, animatorom (wolontariuszom) za entuzjazm, pomoc oraz ogrom pracy jaki włożyli w to aby te ferie przebiegły w tak dobrej atmosferze oraz kadrze za ich trud, wysiłek oraz uśmiech obecne przed feriami oraz w ich trakcie.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

*Twoje imię (nick):
*Treść komentarza:
Token

Wszelkie prawa zastrzeżone

Top Solutions    

Darmowe rozliczenie PIT możliwe jest dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki.