Wakacje z przyrodą 2019

Wakacje z przyrodą 2019 W pierwszym tygodniu wakacji (24-28.06) Fundacja zorganizowała półkolonię „Wakacje z przyrodą 2019” w Liceum Ogólnokształcącym Zakonu Pijarów (ul. Akacjowa 5). Wzięło w nich udział 45 dzieci w wieku od 7- 12 lat. Każdego dnia na dzieci czekali entuzjastycznie nastawieni wychowawcy, animatorzy i kierownik półkolonii, a także moc atrakcji.

Pierwszego dnia dzieci podzielone zostały na grupy, każda z nich pod okiem wychowawców i animatorów wymyślała swoją nazwę, a także omawiała regulamin. Miały miejsce również zabawach integracyjne, których celem było wzajemne poznanie się i wkroczenie w świat przyrody. Zadanie to ułatwiły warsztaty "Jak naprawdę wygląda i działa Słońce" prowadzone przez astronoma w ramach „Lata w mieście z astronomią”. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się jak wygląda Słońce, jakie procesy przebiegają na jego powierzchni, a także miały okazję popatrzeć na nie poprzez specjalny teleskop. Po warsztatach, każda z grup pod okiem wychowawców i animatorów musiała zmierzyć się misją ozdobienia doniczek i posadzenia roślinki- inwencja twórcza poszła w ruch  Potem dzieci udały się na zajęcia sportowe i plastyczne w zależności od preferencji. 
 
Drugiego dnia odbyła się wycieczka do „Wiosek Świata”. W tym przepięknie urządzonym miejscu dzieci miały okazję zapoznać się z kulturą, obyczajami i tradycjami ludzi zamieszkujących różne części świata oraz przyjrzeć się temu jak mieszkają. Zaskoczeń było wiele np. dowiedzieliśmy się, że do namiotu mongolskiego wejść można tylko w nakryciu głowy. Ponadto dzieci podzielone na dwie grupy wzięły udział w warsztatach, grupa 1- Wśród Indian Ameryki Północnej, grupa 2- Dzień z życia w Afryce. 

 
Trzeci dzień minął uczestnikom w Krakowskim ZOO. Dzieci pod okiem wychowawców i animatorów miały okazję zobaczyć i poznać wiele różnych zwierząt od pingwinów i flamingów począwszy na lwach i żyrafach skończywszy. Każdego fascynowało coś innego- a to wychodząca na brzeg uchatka, a to pingwiny nurkujące w wodzie, a to żyrafy jedzące liście akacji, a to struś pilnujący swoich jaj, czy też w końcu wylegujące się w cieniu wielkie koty. Emocji związanych z obcowaniem z przyrodą na pewno nie zabrakło. 
 
Czwartek rozpoczęliśmy od wizyty w Starej Osadzie Młynarskiej - Boroniówka. Dzieci mogły zobaczyć jak funkcjonuje młyn wodny i jak wytwarza się z niego mąkę. Nie zabrakło też warsztatów o tym jak rozróżnić różne gatunki mąki i na czym polegają różnicę między nimi. Następnie udaliśmy się do Ruin Zamku w Ojcowie, tam poznaliśmy legendę o królu Władysławie Łokietku, zwiedziliśmy studnie oraz pozostałości warowni. Na terenie Zamku urządziliśmy też mały piknik, aby wzmocnić siły przed powrotem do Krakowa. 
 
Ostatni dzień półkolonii również pełen był atrakcji. Rozpoczęliśmy go od wizyty w Multikinie na seansie filmu „Agent Kot”. Po powrocie z kina i posiłku nastąpiło rozdanie upominków dla dzieci (czapek i przekąsek), a także nagród za osiągniecia sportowe, plastyczne oraz wzorowe zachowanie. Dzieci zareagowały na to niezwykle entuzjastycznie. Nie zapomnieliśmy również o niespodziankach dla animatorów oraz wychowawców. Dzień zakończył się zajęciami sportowymi, tańcami pijarskimi oraz zajęciami plastycznymi. 
 
Dziękujemy wszystkim uczestnikom półkolonii oraz ich rodzicom za chęć udziału w tym wydarzeniu, animatorom (wolontariuszom) za entuzjazm, pomoc oraz ogrom pracy jaki włożyli w to aby ta półkolonia przebiegła w tak dobrej atmosferze oraz kadrze za ich trud, wysiłek oraz uśmiech obecne przed „Wakacjami z przyrodą” oraz w ich trakcie.

Wszystkim uczestnikom półkolonii, kadrze oraz animatorom życzymy słonecznych, bezpiecznych i radosnych wakacji !!!!


Komentarze

Dodaj swój komentarz

*Twoje imię (nick):
*Treść komentarza:
Token

Wszelkie prawa zastrzeżone

Top Solutions    

Darmowe rozliczenie PIT możliwe jest dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki.