19 czerwca 2010 WIELKI FESTYN RODZINNY "PIJARZY DZIECIOM" - relacja

19 czerwca 2010 WIELKI FESTYN RODZINNY

W minioną sobotę, 19 czerwca 2010 roku, na krakowskich Błoniach odbył się Wielki Festyn Rodzinny  „Pijarzy dzieciom", organizowany przez naszą fundację.

Atrakcji było co niemiara. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla uczestników przygotowaliśmy: występy grup dziecięcych, turniej piłkarski, MEGA piłkarzyki, rynek edukacyjny, wesołe miasteczko oraz koncert zespołu ARKA NOEGO.

Przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia z festynu!

Na scenie można było podziwiać występy młodych, utalentowanych ludzi. Prezentacje były różnorakie - począwszy od występu cheerleaderek, poprzez pokazy zapaśnicze, zespoły wokalno-instrumentalne, a skończywszy na pokazach tanecznych różnego gatunku - taniec nowoczesny, disco, hip hop, break dance, flamenco. Trzeba przyznać, że wszystkie prezentujące się grupy pokazały wysoki poziom umiejętności i nie pozwoliły nudzić się widzom. Uczestnicy mogli również podziwiać pokaz iluzjonistyczny, dzięki któremu nauczyli się również kilku magicznych sztuczek.

Finałem festynu był pełen entuzjazmu i radości koncert zespołu ARKA NOEGO.

 

Nie zabrakło również atrakcji sportowo - rekreacyjnych.

Odbył się turniej piłkarski. Uczestniczyły w nim trzyosobowe drużyny chłopców w wieku od 8 do 12 lat. Zawodnicy mieli okazję poczuć się niemal jak na Mundialu. Każda drużyna wylosowała nazwę jednego z krajów rzeczywiście biorących udział w Mistrzostwach Świata. W naszych mini mistrzostwach po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna Chile :)

Na tym jeszcze nie koniec atrakcji. Przez cały czas festynu do dyspozycji małych i nieco większych dzieci było wesołe miasteczko oferujące trampoliny, euro bangi, dmuchane zamki, zjeżdżalnie oraz atrakcje wodne: kule wodne oraz łódki.

 

W czasie Festynu różne instytucje związane z edukacją poza formalną prezentowały swoją działalność na stoiskach wystawowych, gdzie rodzice mogli zaczerpnąć informacji a dzieci poznać sposoby nauki przez zabawę.

Na stoiskach prezentowały się takie instytucje jak:

-          Prymus Linguist - szkoła języków obcych,

-          Akademia Tańca,

-          PACK - Prywatna Szkoła Podstawowa Academos,

-          DinoZatorLand,

-          Anikino,

-          Kangur.

Zaprezentowała się również firma BJB - stomatologia estetyczna.

 

Kolejną atrakcją była loteria fantowa zorganizowana przez Świetlicę Terapeutyczną „S.O.S." dla Dzieci Zagrożonych Środowiskowo.

 

Nie zawiedli również nasi wolontariusze, którzy przygotowali animacje oraz zabawy dla dzieci. Wolontariusze przeprowadzili również kwestę. Zebrane pieniążki przekażemy na rzecz autorskiej kolonii „Wakacje z Indianami", realizowanej w ramach programu „Plus na start".

 

Festyn był inauguracją programu „Plus na start", dzięki któremu dzieci, mające utrudniony start na drodze do osobistego rozwoju, zyskują realną szansę poznania swojej wartości i rozwijania własnych zdolności. Dzięki niemu dzieci te mogą uczestniczyć w autorskiej kolonii letniej, a w roku szkolnym, w konkretnych, wyspecjalizowanych zajęciach, na które z powodu braku środków nie mogłyby sobie pozwolić. Więcej informacji o programie „Plus na start" na stronie: www.plusnastart.pl.

 

Tych, którzy nie brali udziału w festynie „Pijarzy dzieciom" możemy jedynie zaprosić na podobną imprezę już w przyszłym roku :) Tymczasem zachęcamy do oglądnięcia zdjęć (więcej w GALERII).

 

W tym miejscu chcielibyśmy również podziękować Patronom honorowym festynu: Wojewodzie małopolskiemu Panu Stanisławowi Kracikowi, Marszałkowi Województwa Małopolskiego Panu Markowi Nawarze oraz Prowincjałowi Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów o. Józefowi Tarnawskiemu.

Dziękujemy także naszym patronom medialnym: Radiu VOX Fm, TVP Kraków, Dziennikowi Polskiemu oraz portalowi www.CzasDzieci.pl.

Z całego serca pragniemy również podziękować Wolontariuszom Fundacji Oświatowej oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie imprezy. Bez Was nie dalibyśmy rady!

 

 


Komentarze

Dodaj swój komentarz

*Twoje imię (nick):
*Treść komentarza:
Token

Wszelkie prawa zastrzeżone

Top Solutions    

Darmowe rozliczenie PIT możliwe jest dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki.