"Plus na start": Wakacje z Indianami :)

Lato to czas, gdy każdy chce wyjechać, odpocząć. Szczególnie marzą o tym dzieci z rodzin uboższych. Właśnie dla Nich nasza Fundacja zorganizowała „Wakacje z Indianami" na Mazurach,  w dniach 15.07 - 29.07.2010. Wyjazd stanowi dla uczestników bardzo ciekawą i właściwie jedyną alternatywę spędzenia wakacji poza domem.

Zaczęło się lato a wraz z nim okres wakacji i wypoczynku.

W tym roku dzięki Fundacji Oświatowej 61 dzieci weźmie w „Wakacjach z Indianami". Jest to wyjazd dla dzieci do Lidzbarka Welskiego, gdzie będą mogły przenieść się w niesamowity świt przygód i pozytywnych doświadczeń. Kolonia jest pierwszym etapem większego programu „Plus na start", którego celem jest pomoc uzdolnionym dzieciom z niezamożnych rodzin w rozwoju talentów. Pragniemy, by wyjazd był nie tylko czasem wypoczynku, ale także poznawaniem siebie i odkrywaniem własnej wartości i możliwości, które następnie w czasie roku szkolnego będą pielęgnowane i rozwijane.

 

Kadra pedagogiczna czyli pod czyją opiekę oddajemy dzieci

W czasie wyjazdu dzieci będą znajdować się pod opieką wykwalifikowanej grupy wychowawców oraz pielęgniarki. Opiekunowie posiadają doświadczenie i zapał w pracy z dziećmi. Osoby te były już wychowawcami podczas zeszłorocznej koloni „Wakacje z piratami". Dzieci bardzo miło wspominają ten wyjazd i z radością i entuzjazmem reagują na nazwiska swoich opiekunów.

Myśląc o innych po zakończonych wakacjach powstała z inicjatywy kadry wychowawczej książka pt. „Wakacje z piratami. Program kolonijny" w której opisany został autorski program, jaki można zrealizować podczas koloni czy obozu. Jest to pomoc dla tych, którzy również pragną by podopieczni mogli przeżyć prawdziwą przygodę. Książkę można zakupić w wydawnictwie eSPe - www.espe.pl

 

Program czyli co będzie się działo

„Wakacje z Indianami" to wyjazd w czasie którego chcemy ciekawie spędzić czas jednocześnie zdobywając nowe umiejętności i wartości.

Program przewiduje uczestnictwo w wielu zajęcia sportowo-turystycznych, wycieczkach, zabawach a także chwile rekreacji.

Kolonia będzie wzbogacona elementami religijnymi.

 

Ośrodek wypoczynkowy w czasie pobytu dzieci „zamieni się" w wioskę indiańską zamieszkiwaną przez plemię. Na czele stać będzie Wielki Wódz - Kierownik kolonii. Każda grupa będzie oddzielną wioską zamieszkującą w wigwamach (domkach). Pieczę nad wioską sprawować będzie Wódz (Wychowawca), mający pod swoimi skrzydłami Wojowników (pomagających Wolontariuszy) oraz Indian (dzieci).

 

W czasie 15 dni przewidujemy dużo ciekawych atrakcji:

- zabawy gliną

- zajęcia plastyczne

- zabawy nad jeziorem

- gry terenowe

- spotkania w grupach

- zabawy zręcznościowe

- wieczór filmowy

- indiańskie ognisko

- całodniowe wycieczki

- zawody sportowe

- tańce, śpiewy

 

Ramowy plan dnia:

7:30 - pobudka i gimnastyka

7:45 - poranna toaleta

8:15 - śniadanie/modlitwa poranna

9:30 - apel poranny

9:45 - zajęcia przedpołudniowe (wspólne lub w grupach)

13:45 - obiad

14:30 - cisza poobiednia

15:30 - zajęcia popołudniowe (wspólne lub w grupach)

18:45 - kolacja

20:00 - zajęcia wieczorne/ „pogodny wieczór"

21:30 - modlitwa wieczorna

22:00 - cisza nocna


Komentarze

Dodaj swój komentarz

*Twoje imię (nick):
*Treść komentarza:
Token

Wszelkie prawa zastrzeżone

Top Solutions    

Darmowe rozliczenie PIT możliwe jest dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki.