Ferie w mieście z wolontariuszami fundacji

Ferie w mieście z wolontariuszami fundacji

Fotografia, sport  i mnóstwo dobrej zabawy. Tak oto przedstawiały się tegoroczne Ferie w Mieście organizowane jak co roku przez naszą Fundację. Ferie odbyły się w dniach 7-11 luty, w Liceum Ogólnokształcącym Zakonu Pijarów w Krakowie.

Pod czujnym okiem pomysłowych i ciągle uśmiechniętych wolontariuszy, dzieci brały udział w wielu warsztatach, miały okazję poznać wspaniałego aktora - Krzysztofa Globisza, a ostatniego dnia brały udział w Wielkim Balu Przebierańców.
Codziennie w godz. 9-14 każde dziecko przenosiło się w zaczarowany świat wspaniałej zabawy. Podczas warsztatów fotograficznych każdy mógł wcielić się w postać tajnego agenta, którego zadaniem było wykonanie ciekawych, zaskakujących zdjęć. Efekty pracy zostaną wykorzystane podczas kwietniowej wystawy organizowanej przed Fundację. Zajęcia muzyczne to przede wszystkim karaoke i taniec, na warsztatach plastycznych tworzono przestrzenne formy z bibuły oraz papieru. Wiele dzieci odkryło w sobie talent artystyczny, który rozwijały podczas zajęć. Jak co roku nie mogło zabraknąć turnieju sportowego w mini hokeja. Kolejka do rozgrywek była bardzo długa, ale każdy miał okazję się wykazać. Najmłodsze dzieci bawiły się z pomysłowymi animatorkami m.in. z pomocą chusty animacyjnej, skakanek i hula hop.

Ostatniego dnia (piątek) odbył się Wielki Bal Przebierańców, na którym nastąpiło podsumowanie Ferii w Mieście. Każde dziecko zostało wyróżnione nagrodami. Bal był przede wszystkim okazją do zaprezentowania własnoręcznie zrobionych strojów i masek.

Tegoroczne Ferie w Mieście były czasem bardzo intensywnej zabawy i pracy, w którą całe serce wkładali wolontariusze. To oni przygotowali program, czuwali aby nikomu nic się nie stało, dbali o to, by kanapki i herbata były gotowe zawsze na czas. Dzięki nim możliwa była organizacja Ferii i to oni sprawili, że dzieci choć zmęczone były szczęśliwe i zadowolone. Za cały trud włożony w organizacje Ferii z całego serca - dziękujemy:)

Miejmy nadzieję, że za rok znowu sprawimy, że dzieci zamiast przed komputerem i telewizorem, spędzą czas razem z nami podczas kolejnej edycji Ferii w Mieście, aby aktywnie rozwijać swoje zdolności i zainteresowania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Komentarze

Dodaj swój komentarz

*Twoje imię (nick):
*Treść komentarza:
Token

Wszelkie prawa zastrzeżone

Top Solutions    

Darmowe rozliczenie PIT możliwe jest dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki.