WYSTAWA FOTOGRAFICZNA "Przyłapać chwilę"

WYSTAWA FOTOGRAFICZNA

To z dwóch względów nietypowa wystawa fotograficzna. Po pierwsze - to wystawa połączona z warsztatami fotograficznymi i plastycznymi. Drugi aspekt to charakter samych fotografii. Zamierzeniem bardzo młodych autorów było pokazanie czegoś ulotnego, impresji ze swojego życia. Stąd tytułowe Przyłapać chwilę.

UWAGA ZMIANA TERMINU: Ze względu na wydarzenia związane z Miesiącem Fotografii w Krakowie, jak również z powodów administracyjnych, na wystawę zapraszamy we wrześniu 2011r.

Zapraszamy!

Tytułem i tematem przewodnim wystawy będzie „Przyłapać chwilę". Umożliwiając dziecku uchwycenie ulotnej chwili, pragniemy wzbudzić wrażliwość na piękno świata. Dla każdego dziecka inna chwila jest wyjątkowa, niepowtarzalna. Dla jednego będzie to zachód Słońca, dla innego zabawa ze zwierzakiem, a dla jeszcze innego mgła spowijająca Planty nad ranem lub spadające jesienne liście. Wystawa będzie cyklem czarno - białych fotografii, swoistą „dokumentacją" zdarzenia, chwili. 

Pomysł na warsztaty fotograficzne dla dzieci był prosty: trzydzieści aparatów fotograficznych, trzydzieścioro dzieci i żadnych niepotrzebnych wskazówek. Nie chodziło o to, żeby uzyskać techniczną poprawność, by myślały nad kompozycją, ostrością. 
Dzięki temu, iż większość z nich nigdy wcześniej nie miała aparatu w ręku, nie ma w nich przekonania, że na fotografiach musi być uśmiechnięta, pozująca rodzina. Nieświadomie stworzyły niezwykły portret rzeczywistości. 
Często banalne, na pierwszy rzut oka, ujęcie, przy bardziej wnikliwej obserwacji ukazuje fascynujący fragment, tego co ulotne, zdarzenie, atmosferę, anegdotę. Jeśli przyjrzymy się tym fotografiom, zauważymy, jak bardzo ulotne jest piękno poszczególnych chwil. 
W ramach Wystawy Fotograficznej zaprezentujemy 31 zdjęć wykonanych przez dzieci w wieku 8- 12 lat.
 Program Wystawy uzupełnią liczne wydarzenia towarzyszące:
- warsztaty fotograficzne
- wykłady i spotkania z fotografikami
- akcja plastyczna
- konkurs plastyczny

Więcej o warsztatach: http://plusnastart.pl/news,23.html

Trwałym i wartościowym efektem organizacji Wystawy będzie opublikowanie Katalogu, który obejmie zarówno prezentację twórczości młodych artystów, jak i liczne teksty krytyczne i teoretyczne.
Katalog promuje ideę wystawy oraz programu Plus na Start. Zawiera opis programu, prezentuje kilka problemów, tematów, którymi zajmuje się Plus na Start. Zawiera także wybrane fotografie, które są prezentowane w ramach wystawy „Przyłapać chwilę".
Dochód ze sprzedaży albumu w całości przeznaczony zostanie na rzecz dzieci.

Wystawa jest realizowana w ramach stypendialnego programu „Plus na Start"- www.plusnastart.pl. Umożliwia utalentowanym dzieciom, lecz pozbawionym środków finansowych, zdobycie wiedzy, rozwijanie pasji, wrażliwości estetycznej  oraz ich indywidualnych zdolności twórczych. Ma ona także na celu umacnianie wiary dzieci we własne siły i w zdolność osiągania wartościowych i trudnych celów, doskonalenie sprawności manualnych, kształcenie umiejętności samooceny, a także kontynuowanie nauki pod okiem profesjonalnych fotografików.

Szczegółowe informacje:  pod mailem:  plusnastart@gmail.com lub pod nr tel. 12 411 07 95/506 162 643.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Komentarze

Dodaj swój komentarz

*Twoje imię (nick):
*Treść komentarza:
Token

Wszelkie prawa zastrzeżone

Top Solutions    

Darmowe rozliczenie PIT możliwe jest dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki.